استقبال ثروتمندترین مرد جهان از دریافت بیت کوین

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه آمریکایی فوربس، ایلان ماسک ، بنیانگذار شرکت خودروسازی تسلا و شرکت هوافضای اسپیس ایکس که به تازگی به ثروتمندترین مرد جهان تبدیل شده است، اعلام کرد که هرگز پیشنهاد دریافت ارز رمزنگاری شده بیت کوین را رد نخواهد کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

ماسک در پاسخ به توییت بن مزریچ، نویسنده فیلم “شبکه اجتماعی” و مولف کتاب “میلیاردرهای بیت کوینی”، که گفته بود: من دیگر هرگز دریافت بیت کوین را رد نمی کنم. نوشت: من هم همینطور.

ماسک که با افزایش قیمت سهام تسلا طی سال گذشته در صدر فهرست ثروتمندان جهان قرار گرفت، اکنون به عنوان یکی از طرفداران بیت کوین شناخته می شود چرا که به طور مرتب در مورد این ارز و سایر رمزارزها توییت می کند (البته اغلب به صورت غیر مستقیم).

با رسیدن بیت کوین به بالاترین قیمت تاریخ خود طی ماه گذشته، این ارز دیجیتال و ارزهای مشابه برای اولین بار از زمان رونق بیت کوین در سال ۲۰۱۷ و سپس سقوط آن، به مرکز توجه جهانی بازگشته اند.

بر اساس این گزارش، ارزش کل بازار بیت کوین و ارزهای رمزپایه در حال حاضر به بیش از ۱ تریلیون دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین در این هفته رکورد ۴۰۰۰۰ دلار را شکست که بدین ترتیب ارزش کل بزرگترین ارز رمزنگاری شده در دنیا از ۷۵۰ میلیارد دلار عبور کرد. این موضوع بیت کوین را به سمت بزرگترین دارایی های جهانی سوق می دهد.

در ماه دسامبر، ایلان ماسک با بیان مطالبی این گمانه زنی را ایجاد کرد که شرکت سازنده خودروهای برقی وی یعنی تسلا احتمالاً ارز بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه خواهد کرد.

انتهای پیام/

 منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *