بعضی از مدل‌های آئودی به زودی فقط بصورت برقی عرضه می‌شوند

بعضی از مدل‌های آئودی به زودی فقط بصورت برقی عرضه می‌شوند
آخرین اخبار

روند الکتریکی سازی خودروهای مختلف این روزها فراگیر است و هرکدام از خودروسازان سعی در ارایه نسخه‌های برقی از اتومبیل‌های شناخته شده دارند. ماركوس دوسمن رئیس آئودی نیز در مصاحبه‌ای اعلام کرد که آینده آئودی A4 و آئودی A6 الکتریکی خواهد بود، هرچند این دو سدان پیشرانه‌های احتراق داخلی خود را تا سال ۲۰۳۰ حفظ خواهند کرد.

نسل جدید آئودی A4 و آئودی A6 در سال ۲۰۲۳ به بازار عرضه خواهند شد و گزینه اصلی برای پیشرانه آن‌ها، موتور احتراق داخلی خواهد بود. با این حال مشتریان می‌توانند این دو خودرو را با پیشرانه الکتریکی نیز سفارش دهند.

رئیس آئودی اعتقاد دارد فناوری ساخت خودروهای پلاگین هیبرید منسوخ شده و هیچ کاربردی در آینده نخواهد داشت. بنابراین آئودی تمایلی به سرمایه‌گذاری برای تولید خودروهای پلاگین هیبرید نخواهد داشت، با این حال نسل جدید آئودی A4 و آئودی A6 با پیشرانه پلاگین هیبرید عرضه خواهند شد.

آئودی همزمان با توسعه خودروهای الکتریکی در سبد محصولات خود، پروژه دیگری به نام آرتمیس را نیز پیگیری می‌کند. این پروژه بر تولید سدان‌ها و شاسی بلندهای لوکس الکتریکی تمرکز دارد و نخستین محصول آن در سال ۲۰۲۳ میلادی وارد بازار خواهد شد. انتظار می‌رود این خودروها به برخی قابلیت‌های رانندگی خودکار نیز مجهز باشند.

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *