زیان ۱۴ میلیارد دلاری ثروتمندترین فرد جهان در یک روز

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه آمریکایی فوربس، ایلان ماسک، مالک شرکت خودروسازی تسلا بعد از مدت کوتاهی که عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کرد، طی یک روز تقریبا ۱۴ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد و دوباره دومین فرد ثروتمند جهان شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

سهام شرکت وی که سازنده خودروهای الکتریکی است، روز دوشنبه حدود ۸ درصد کاهش یافت و ثروت خالص ماسک را با ۱۳٫۵ میلیارد دلار کاهش، به ۱۷۶٫۲ میلیارد دلار رساند.

بر اساس برآوردهای فوربس، ماسک پس از آنکه جمعه هفته گذشته از جف بزوس، مدیر عامل شرکت آمازون، پیشی گرفت و ثروتمندترین فرد جهان شد، دوباره بعد از مدت کوتاهی به رده دوم ثروتمندان جهان بازگشت.

او اکنون حدود ۶ میلیارد دلار از بزوس که دارایی خالص وی ۱۸۲٫۱ میلیارد دلار است، عقب تر است. سهام آمازون نیز روز دوشنبه بیش از ۲ درصد کاهش یافت و ثروت خالص بزوس را ۳٫۶ میلیارد دلار کاهش داد.

در طول سال ۲۰۲۰، در حالی که شرکت تسلا دستاوردهای مختلفی را تحت مدیریت ماسک به لحاظ درآمد و سرمایه بازار کسب کرد، وی چندین بار حق تقدم سهام به ارزش میلیاردها دلار به عنوان پاداش دریافت کرد.

 

به نظر می رسد ماسک واجد شرایط ۸٫۴۴ میلیون سهام حق تقدم دیگر به ارزش حدود ۶٫۲۵ میلیارد دلار می باشد اما نشریه فوربس هنوز این حق تقدم ها را در محاسبات دارایی ماسک نیاورده چرا که هیئت مدیره تسلا به طور رسمی آنها را تأیید نکرده است.

با وجود افت دارایی ماسک در روز دوشنبه، او هنوز هم حدود ۲۰ میلیارد دلار ثروتمندتر از سومین فرد ثروتمند جهان یعنی برنارد آرنو، سرمایه دار فرانسوی است (ارزش دارایی او ۱۵۴٫۶ میلیارد دلار است).

انتهای پیام/

 منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *