سرمایه‌گذاری مایکروسافت در ساخت خودروهای بدون راننده

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از فایننشال تایمز، غول فناوری آمریکا یعنی شرکت مایکروسافت ۲ میلیارد دلار در شرکت کروز که واحد تولید خودروهای بدون راننده جنرال موتورز می‌باشد، سرمایه‌گذاری کرده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش، این سرمایه‌گذاری ارزش شرکت کروز را به ۳۰ میلیارد دلار رسانده است.

شرکت کروز که در سال ۲۰۱۶ یعنی زمانی که فقط ۴۰ کارمند داشت، توسط جنرال موتورز “بیش از ۱ میلیارد دلار” خریداری شد، اکنون تقریباً ۲۰۰۰ پرسنل دارد و بیش از ۴۰ درصد سرمایه بازار ۷۱٫۵ میلیارد دلاری جنرال موتورز را تشکیل می‌دهد.

آخرین سرمایه‌گذاری در شرکت کروز که توسط مایکروسافت صورت گرفته است، سرمایه این شرکت را با سرمایه ویمو، شرکت خواهر گوگل، که به‌عنوان ارزشمندترین سازنده خودروهای بدون راننده در جهان محسوب می‌شود، برابر می‌کند.

دو منبع آگاه به فایننشال تایمز گفتند که شرکت ویمو سال گذشته ۳٫۲ میلیارد دلار سرمایه جمع‌آوری کرد که سرمایه این شرکت را به بیش از ۳۰ میلیارد دلار رساند.

سرمایه‌گذاری در شرکت کروز اولین اقدام مهم مایکروسافت در زمینه تولید اتومبیل‌های بدون راننده است، اگرچه این شرکت نرم‌افزاری با شرکت‌های خودروسازی همکاری دارد و “شاسی دیجیتال” و خدمات فضای ابری را برای فولکس‌واگن، بی‌ام‌و و فورد تولید می‌کند.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت اعلام کرد که هر دو شرکت کروز و جنرال موتورز از پلت‌فرم رایانه‌ای ابری مایکروسافت موسوم به آزور برای تولید خودروهای بدون راننده استفاده خواهند کرد.

انتهای پیام/+

 منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *