سه محصول وین فست رونمایی شدند، ورود ویتنام به بازار خودرو جهان

سه محصول وین فست رونمایی شدند، ورود ویتنام به بازار خودرو جهان
آخرین اخبار

شرکت ویتنامی وین فست از سه خودرو الکتریکی جدید رونمایی کرده که این خودروها در سال ۲۰۲۲ به بازار آمریکا وارد خواهند شد. این سه خودرو وین فست VF31، وین فست VF32 و وین فست VF33 نام دارند.

نخستین خودرو یعنی وین فست VF31، یک کراس‌اوور سگمنت C‌ است که طی سال جاری در ویتنام عرضه خواهد شد. وین فست VF31 خودرویی زیبا نیست و با استفاده از روکش‌های پلاستیکی ساخته شده است. فاصله بین دو محور این کراس اوور ویتنامی ۲۶۱۱ میلیمتر است که رقمی مناسب برای خودرویی در این سگمنت محسوب می‌شود.

وین فست VF31 کراس‌اووری مجهز است و در این خودرو می‌توان تجهیزاتی همچون گرمکن و سردکن صندلی‌ها، سیستم تهویه مطبوع با فیلتر HEPA، سیستم سرگرمی مجهز به نمایشگر ۱۰ یا ۱۲٫۸ اینچی، سیستم نگهدارنده بین خطوط، رادار نقطه کور، هشدار برخورد از عقب و دوربین ۳۶۰ درجه را یافت.

پیشرانه الکتریکی وین فست VF31 در تیپ استاندارد حدود ۱۱۴ اسب‌بخار قدرت و ۱۹۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند که این میزان در تیپ پرمیوم به ۲۰۱ اسب‌بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن‌متر گشتاور افزایش می‌یابد. پکیج باتری‌های وین فست VF31 نیز ۴۲ کیلووات ساعت ظرفیت دارد و برد این خودرو نیز ۳۰۰ کیلومتر خواهد بود.

وین فست VF31

دومین محصول خودروسازی ویتنامی، وین فست VF32 نام دارد که کراس‌اووری بزرگتر است و در سگمنت D قرار دارد. این خودرو در سال ۲۰۲۲ به بازار محلی ویتنام راه خواهد یافت و سپس به بازار آمریکای شمالی و اروپا عرضه می‌شود. وین فست VF32 اندکی بزرگتر است و فاصله بین دو محور آن حدود سه متر برآورد می‌شود.

امکانات رفاهی وین فست VF32 مشابه برادر کوچکترش است اما از نظر فنی با کراس‌اووری قوی‌تر روبرو هستیم. پیشرانه تیپ استاندارد وین فست VF32 حدود ۲۰۱ اسب‌بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و مشتریان با خرید تیپ بالاتر پرمیوم، سیستم انتقال قدرت چهارچرخ محرک با موتوری به قدرت ۴۰۲ اسب‌بخار و گشتاور ۶۴۰ نیوتن‌متر را دریافت خواهند کرد. پکیج باتری‌های وین فست VF32 نیز ۹۰ کیلووات ساعت ظرفیت خواهد داشت.

وین فست VF32

سومین و بزرگترین محصول، وین فست VF33 نام دارد که لوکس‌ترین خودرو در بین سه محصول جدید وین فست خواهد بود. این خودرو به چراغ‌های ماتریکس LED، سقف پانوراما و سیستم صوتی به همراه نمایشگر ۱۵٫۴ اینچی مجهز است. این مدل فاصله بین دو محور ۳۱۵۰ میلیمتری دارد و ظاهر آن شبیه به شاسی‌بلندهای کره‌ای همچون کیا سورنتو و هیوندای سانتافه طراحی شده است.

همانند دو خودرو پیشین، تیپ استاندارد وین فست VF33 با موتور ۴۰۲ اسب‌بخاری عرضه می‌شود در حالی‌که تیپ پرمیوم به پیشرانه قوی‌تر ۴۰۸ اسب‌بخاری مجهز است. پکیج باتری‌های این خودرو ۱۰۶ کیلووات ساعت ظرفیت دارند که این خودرو را قادر می‌سازند تا با یکبار شارژ، مسافت ۵۵۰ کیلومتری را طی کند. وین فست VF33 به برخی سیستم‌های رانندگی خودران نیز مجهز خواهد بود.

وین فست VF33

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *