عربستان سعودی شهر بدون خودرو می‌سازد! + فیلم

عربستان سعودی شهر بدون خودرو می‌سازد! + فیلم
آخرین اخبار

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی به تازگی از طرح شهری آینده نگرانه رونمایی کرده که عاری از خودرو و خیابان خواهد بود. بن سلمان این خبر را روز یکشنبه در یک گفتگو تلویزیونی اعلام کرد و افزود: روند ساخت و ساز این شهر طی چندماه آینده با اسم The Line آغاز خواهد شد و هدف ما ساخت شهری بدون خودرو، بدون خیابان و در جوار طبیعت خواهد بود.

مطابق اعلام ولیعهد عربستان سعودی، هزینه ساخت این شهر ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده که این هزینه توسط دولت عربستان سعودی، صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی و سرمایه‌گذاران خصوصی تامین خواهد شد.

بنابر گزارشی که بلومبرگ از این پروژه منتشر کرده، شهر بدون خودرو عربستان یک میلیون نفر سکنه خواهد داشت و تا سال ۲۰۳۰، ۳۸۰ هزار فرصت شغلی را ایجاد خواهد کرد. ساخت شهر بدون خودرو در عربستان، بخشی از برنامه بزرگ ولیعهد این کشور برای متنوع سازی اقتصاد کشور و کاهش اتکا به فروش نفت است.

هنوز جزئیات زیادی از این پروژه اعلام نشده اما مطابق گفته‌های ولیعهد عربستان، مسافرت بین دو نقطه در این شهر بیش از بیست دقیقه طول نخواهد کشید. یکی از بزرگترین فروشگاه‌های جهان و خطوط حمل و نقل فوق سریع نیز در این شهر ساخته خواهد شد.

عربستان سعودی قصد خود برای برپایی شهر جدید نئوم را در سال ۲۰۱۷ ابراز کرد. این شهر در فضایی به متراژ ۱۰ هزار متر مربع، در شمال غربی کشور توسعه خواهد یافت و به محلی برای فناوری و تجارت تبدیل خواهد شد.

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *