فراخوان ۳ میلیون خودروی فورد به علت نقص فنی در کیسه هوا

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت آمریکایی فورد ۳ میلیون اتوموبیل در آمریکا و کانادا را به علت نقص فنی در کیسه هوای این خودروها فراخوان می‌کند. این کیسه های هوا توسط شرکتی تولید شده که در مرگ حداقل ۱۸ نفر در ایالات متحده نقش داشته است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

این اقدام پس از آن صورت گرفت که اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا روز سه شنبه استدلال فورد مبنی بر عدم نیاز به تعویض این مدل از کیسه های هوا را رد کرد.

این فراخوان به دلیل نقص کیسه هوای ساخته شده در شرکت تاکاتا، تولید کننده ژاپنی که اکنون ورشکسته شده، صورت گرفته است.

مدل دیگری از کیسه های هوای شرکت تاکاتا دارای نقصی بود که باعث انفجار تعدادی از کیسه ها و پرتاب ترکش در خودرو می‌شد. علاوه بر ۱۸ مورد مرگ، بیش از ۴۰۰ راننده یا مسافر نیز در پی این حوادث زخمی، نابینا یا معلول، شده اند.

فراخوان های مرتبط با کیسه های هوا تاکاتا از سال ۲۰۱۴ آغاز شده و به طور کلی به بزرگترین فراخوان خودرو در تاریخ تبدیل شدند. پیش از اعلامیه این هفته، میزان فراخوان های صورت گرفته در ایالات متحده به ۶۷ میلیون کیسه هوا در بیش از ۴۰ میلیون وسیله نقلیه رسیده بود.

اگرچه کیسه های هوای شرکت تاکاتا که توسط فورد مورد استفاده قرار می گیرد نسخه متفاوت آنهایی است که در فراخوان های قبلی دخیل بوده اند، اما ناظران ایمنی اعلام کرده اند که هنوز هم خطرات مشابهی را ایجاد می کنند.

انتهای پیام/



منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *