فروش بی‌نظیر پورشه در سال ۲۰۲۰، عملکرد مالی خوب با وجود کرونا

فروش بی‌نظیر پورشه در سال 2020، عملکرد مالی خوب با وجود کرونا
آخرین اخبار

سال ۲۰۲۰ دورانی ر از ضرر و زیان برای اکثر خودروسازان بوده است اما به نظر می‌رسد پورشه یکی از معدود برندهایی است که از بحران مالی سال ۲۰۲۰ جان سالم به در برده است. این شرکت در سال ۲۰۲۰ موفق شد تا ۲۷۲۱۶۲ دستگاه خودرو به فروش برساند که تنها سه درصد افت را نسبت به سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد. منطقه خاورمیانه و آفریقا یکی از پرسود‌ترین بازارهای پورشه در سال گذشته بوده که این شرکت موفق شد با فروش ۶۲۰۲ دستگاه خودرو، روندی صعودی را در نیمه دوم سال به نام خود ثبت کند.

دکتر مانفرد براونل ، مدیر عامل شعبه پورشه خاورمیانه و آفریقا در این باره می‌گوید:

ما موفق شدیم چالش‌های به وجود آمده در سال ۲۰۲۰ را به فرصت تبدیل کنیم و از آن‌ها برای افزایش فروش خود کمک بگیریم. ما موفق شدیم بیشترین سفارش را طی شش سال گذشته در این منطقه ثبت کنیم.

یکی از پرفروش‌ترین مدل‌های پورشه طی این مدت، پورشه تایکان بوده که علی رغم توقف خط تولید در بازه‌ای از سال ۲۰۲۰، فروشی معادل ۲۰ هزار دستگاه را ثبت کرده است. پورشه کاین نیز یکی دیگر از خودروهای پرفروش برند آلمانی است که با ثبت رکورد فروش ۹۲۸۶۰ دستگاه سالی موفق را پشت سر گذاشت. ۳۴۳۲۸ دستگاه پورشه ۹۱۱ نیز به صاحبان شان در سال ۲۰۲۰ تحویل شدند. در سراسر منطقه خاورمیانه و آفریقا ، امارات متحده عربی ، آفریقای جنوبی ، عربستان سعودی و کویت پرفروش ترین کشورها برای پورشه بودند.

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *