لینکلن کانتینتال مارک وی مدل ۱۹۷۹ با طراحی جیونچی، کلاسیک فوق لوکس

لینکلن کانتینتال مارک وی مدل 1979 با طراحی جیونچی، کلاسیک فوق لوکس
آخرین اخبار

بسیاری از ما در حال حاضر با پرچمدار عظیم لینکلن یعنی کانتیننتال مارک وی آشنا هستیم. این خودرو در برخی از نسخه ها، به میزان ۲۰ فوت کوتاه تر است. این خودرو دارای ویژگی هایی است که ممکن است برخی از افراد از آن اطلاعی نداشته باشند. یکی از این ویژگی ها این است که لینکلن نسخه ای طراحی شده بر اساس جیوانچی ارائه داده است.

در واقع از بین سری نسخه های طراحی شده موجود که شامل بیل بلاس، کارتیر و امیلیو پوچی بود، تولید نسخه جیوانچی بسیار کم بود. از تقریباً ۲۲۸,۰۰۰ عدد لینکلن کانتینتال مارک وی تولید شده در سال های ۱۹۷۷ تا ۱۹۷۹، تنها تعداد بسیار کمی از نسخه های طراحی شده بر اساس طراحی جیونچی ساخته شده بودند: ۹۱۷ عدد در سال ۱۹۷۸ و ۲۲۶۲ عدد در سال ۱۹۷۹٫ به نظر می‌رسد در سال ۱۹۷۷ نیز، تعدادی از این نسخه فروخته شده است اما تعداد آن مشخص نیست. مارک وی در زمان خود مظهر تجمل گرایی بود و نسخه جیونچی این موضوع را بیشتر نشان داد.

این خودرو دارای رنگ بیرونی هماهنگ شده با طرح، روکش داخلی و تودوزی، سقف وینیل و تزئینات برجسته و زاویه دار است. همچنین این خودرو ویژگی هایی دارد که آن را از مارک وی معمولی متمایز می‌کند. از جمله این ویژگی ها عبارتند از: یک لوگو طراحی شده روی صندوق عقب، نشان طراحی شده روی شیشه پنجره اپرا و پلاک اسم با روکش طلا ۲۲ عیارکه روی صفحه جلویی خودرو نصب می‌شود و خریداران اندکی پس از تحویل نسخه جدید مارک وی خود، آن را دریافت می‌کنند.

لینکلن کانتینتال مارک وی

هرساله همراه با تفاوت ایجاد شده در طراحی نسخه های مختلف، رنگ و طراحی هر چهار چرخ نیز تغییر می‌کند. در سال ۱۹۷۹، در طراحی بیل بلاس، کارتیر و جیوانچی از چرخ های آلیاژی کلید دار رنگی استفاده شد.

به غیر از ظاهر، بقیه ویژگی های این خودرو با لینکلن کانتینتال مارک وی معمولی یکسان است. این خودرو مجهز به یکی از موتورهای ۶٫۶ لیتری یا ۷٫۵ لیتری وی شکل هشت سیلندر است که به ترتیب ۱۶۶ و ۲۱۲ اسب بخار قدرت را از طریق یک گیربکس ۳ سرعته اتوماتیک به چرخ های عقب منتقل می‌کند. شایان ذکر است که تمرکز اصلی این خودرو بر تجمل و راحتی است.

علی رغم نادر بودن نسخه های جیوانچی، در حال حاضر یک دستگاه از این مدل در هلند توسط گالری آلدرینگ، با قیمت ۲۶۹۵۰ یورو (۳۲۸۰۳ دلار) به فروش می‌رسد.

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *