محافظه کاری سه ساله، مالک مرسدس کلاس S از رانندگی با آن می‌ترسد!

محافظه کاری سه ساله، مالک مرسدس کلاس S از رانندگی با آن می‌ترسد!
محافظه کاری سه ساله، مالک مرسدس کلاس S از رانندگی با آن می‌ترسد!
آخرین اخبار

اینکه مالکان خودروهای لوکس از اتومبیل‌های خود به ندرت استفاده کنند، مساله‌ای پذیرفته شده است. در حقیقت اکثر خودروهای لوکس در طول عمر خود پیمایش اندکی را تجربه می‌کنند و حتی در کشورمان نیز افراد متمول از خودروهای داخلی برای استفاده روزمره بهره‌ می‌برند. با این وجود یک مرد کانادایی سه سال پس از خرید یک مرسدس بنز کلاس S، همچنان این خودرو را در پارکینگ نگه داشته و از رانندگی کردن با آن خودداری می‌کند.

نخستین بار نیست که مالک این دستگاه مرسدس بنز در صدر اخبار قرار می‌گیرد. ژوئن سال ۲۰۲۰ بود که دا تانگ یانگ و همسرش گیفانگ هوو از مرسدس بنز شکایت کردند. آن‌ها در سال ۲۰۱۷ یک دستگاه مرسدس بنز S550 به قیمت ۱۵۵ هزار دلار خریداری کرده بودند اما مشکلات فنی این خودرو و عدم توانایی نمایندگی ریچموند مرسدس در رفع ایرادات، آن‌ها را به ستوه آورده بود.

مرسدس بنز کلاس اس

طبق گزارش اولیه، مدت کوتاهی از خریداری این خودرو گذشته بود که یانگ و همسرش با این کلاس S دچار حادثه شدند. در حالی‌که عمر مرسدس S550 آن‌ها کمتر از یکسال بود و ۶۴۰۰ کیلومتر پیمایش را ثبت کرده بود، فرمان خودرو حین حرکت در بزرگراه قفل شد و آن‌ها به دیواره بتنی برخورد کردند.

این خودرو پس از تصادف توسط نمایندگی ریچموند مرسدس بنز تعمیر شد و لیستی از کارهای انجام شده به مالک ارائه گردید. در سوی دیگر یانگ اعتقاد داشت که نمایندگی مرسدس وظیفه خود را به خوبی انجام نداده و خواهان بازگشت پولش یا تعویض خودرو شد.

پس از نادیده گرفتن شدن درخواست وی از سوی نمایندگی مرسدس، یانگ به آلمان سفر کرد تا با روسای مرسدس بنز به صورت شخصی دیدار کند. آن‌ها قول مساعد برای بررسی و رفع مشکلات را دادند که نتیجه‌ای را برای مالک در بر نداشت. یانگ در سال ۲۰۱۹ به صورت رسمی از مرسدس بنز شکایت کرد.

یانگ در طول دو سال گذشته مشغول به جریان انداختن شکایت خود از مرسدس و صحبت با رسانه‌های مختلف ونکوور بوده است. او با اشاره به فراخوان مرسدس بنز کلاس S ساخته شده بین سال‌‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹، مسئولیت پذیری مرسدس را زیر سوال برده است. در نسخه‌های یاد شده ایرادی در ترانزیستور واحد کنترل فرمان وجود دارد که موجب گرم شدن بیش از حد آن شده و در نتیجه ارتباط سیستم کنترل فرمان از دست می‌رود.

مرسدس بنز به یانگ پیشنهاد داده که خودروی خود را به فروش بگذارد اما وی به دلیل خطرات احتمالی که رانندگی با این خودرو برای دیگران ایجاد می‌کند، از فروش آن امتناع می‌ورزد. مرسدس بنز S550 مدل ۲۰۱۷ یانگ از آوریل ۲۰۱۸ تاکنون در پارکینگ وی به خواب فرو رفته است.

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *