معرفی رسمی از بی ام و M5 نسخه CS، نهایت قدرت باواریا در ۳ ثانیه +‌ فیلم

معرفی رسمی از بی ام و M5 نسخه CS، نهایت قدرت باواریا در 3 ثانیه +‌ فیلم
آخرین اخبار

به دنبال انتشار اطلاعات جسته و گریخته طی روزهای اخیر، خودروسازی باواریا به طور رسمی از بی ام و M5 CS رونمایی کرد که در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه خواهد شد. این سوپرسدان با ۶۲۷ اسب‌بخار قدرت و شتاب صفر تا صد سه ثانیه، به کابوس دیگر سدان‌های اسپرت بازار تبدیل خواهد شد.

مطابق اعلام شرکت سازنده، بی ام و M5 CS به عنوان سریعترین و قدرتمندترین خودروی تولیدی بی ام و تاکنون معرفی شده است. این خودرو به پیشرانه ۴٫۴ لیتری V8 با توربو دوقلو مجهز است که حداکثر ۶۲۷ اسب‌بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. گیربکس هشت سرعته اتوماتیک نیز وظیفه انتقال قدرت را برعهده دارد و همانند سدان‌های اسپرت، انتقال قدرت به دیفرانسیل عقب صورت می‌گیرد هرچند امکان تبدیل خودرو به اتومبیل چهارچرخ محرک نیز وجود دارد.

بی ام و M5 CS به لطف این مشخصات فنی، می‌تواند در ۲٫۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت دست یابد. این رقم دو دهم ثانیه سریع‌تر از بی ام و M5 Competition است. اگر راننده پای خود را تا انتها روی پدال گاز نگه دارد، بی ام و M5 CS به نهایت سرعت ۳۰۶ کیلومتربرساعت دست خواهد یافت.

بی ام و M5 CS

بی ام و M5 CS بر پایه بی ام و M5 Competition توسعه یافته و به نوعی نسخه بهبود یافته آن محسوب می‌شود. مهندسان بی ام و فنربندی و سیستم تعلیق را تقویت کرده‌اند و ارتفاع خودرو را نیز اندکی کاهش داده‌اند. لاستیک‌های پیرلی P Zero Corsa نیز روی خودرو نصب شده است. به لطف استفاده از فیبرکربن در قطعاتی همانند سپر و کاپوت، بی ام و M5 CS نسبت به بی ام و M5 Competition حدود ۱۰۰ کیلوگرم سبک‌تر است.

فضای داخلی بی ام و M5 CS با چرم آلکانترا تزئین شده و حتی فرمان نیز با این چرم دوخته شده است. سیستم چندرسانه‌ای به همراه نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی، سیستم تهویه چهار منطقه‌ای، سیستم صوتی هارمن کاردن، شارژر بی‌سیم تلفن و تزئینات داخلی فیبرکربنی دیگر تجهیزات بی ام و M5 CS را تشکیل می‌دهند.

بی ام و M5 CS تنها در یک مدل قابل خرید خواهد بود و قیمت آن نیز ۱۴۲ هزار دلار برای بازار آمریکا و ۱۸۰ هزار یورو برای بازار آلمان تعیین شده است. هزینه حمل و نقل ۹۹۵ دلاری نیز بر قیمت نهایی خودرو افزوده خواهد شد.

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *