نظر جیمز می درباره ابرخودرو الکتریکی لوتوس اویجا چیست؟ + فیلم

نظر جیمز می درباره ابرخودرو الکتریکی لوتوس اویجا چیست؟ + فیلم
نظر جیمز می درباره ابرخودرو الکتریکی لوتوس اویجا چیست؟ + فیلم
آخرین اخبار

صرف‌ نظر از اینکه شما چه احساسی نسبت به افزایش تولید ابرخودروهای برقی دارید، کاملا مشخص است که اویجا همان خودروی خاص و بزرگی است که لوتوس به آن نیاز دارد.

لوتوس که پس از خریداری توسط جیلی در ژوئن ۲۰۱۷ سود زیادی کسب کرد، حالا پول لازم برای عرضه ناوگانی از مدل‌های جدید را دارد و اویجا همان مدل پرچمدار است که دوره جدیدی را برای این برند بریتانیایی آغاز می‌کند. جیمز می این فرصت را داشته تا این مدل را شخصا بررسی کند.

این اویجای خاص یک خودرو نمایشی است، یعنی این مجری برنامه گرند تور نتوانسته با آن رانندگی کند. با این وجود، او بسیاری از ویژگی‌های کلیدی آن را بررسی می‌کند و نگاهی به داخل کابین می‌اندازد.

ویژگی‌های کلیدی اویجا عبارتند از: چهار موتور برقی که توان ترکیبی ۱،۹۷۲ اسب بخار و گشتاور ترکیبی ۱۷۰۰ نیوتن متر را تولید می کنند، بنابراین اویجا نسبت به ریماک C_Two و پنین ‌فارینا باتیستا قدرت بیشتری دارد. یکی از جنبه‌های جالب پیشرانه این است که بسته باتری مانند بسیاری از خودروهای برقی در کف خودرو قرار ندارد، بلکه پشت صندلی‌ها قرار گرفته است، جایی که معمولا شاهد یک موتور احتراق داخلی در ابرخودروهای سنتی هستیم.

پنج حالت رانندگی مختلف در دسترس هستند. در حالت Range، قدرت روی ۹۸۶ اسب‌ بخار و ۸۰۰ نیوتن متر محدود شده، در حالی که City میزان ترمز احیاکننده را کاهش می‌دهد و حالت Tour قدرت را به ۱،۳۸۰ اسب بخار افزایش می‌دهد و سیستم گشتاور برداری را فعال می‌کند. در حالت Sport توان به ۱،۶۷۶ اسب بخار و گشتاور به ۱،۷۰۰ نیوتن متر می‌رسد، در حالی که Track تمام قدرت ۱،۹۷۲ اسب بخار را فعال می‌کند.

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *