گام بزرگ جیلی برای توسعه خودروهای الکتریکی در جهان و همکاری با فاکسکان

گام بزرگ جیلی برای توسعه خودروهای الکتریکی در جهان و همکاری با فاکسکان
آخرین اخبار

فاکسکان پس از همکاری اخیر خود با استارتاپ چینی بایتون که در زمینه تولید خودروهای برقی فعالیت دارد، با یک خودروساز دیگر چینی یعنی جیلی نیز قرارداد همکاری منعقد کرده است. این مشارکت‌ها موجب خواهد شد تا ساخت خودرو برای بسیاری از شرکت‌ها آسان‌تر از گذشته شود.

این مشارکت به فاکسکان این امکان را می‌دهد تا پلتفرم مبتنی بر خودرو الکتریکی خود را به سایر افرادی که با برنامه های شرکت آشنا هستند توزیع کند. این دومین معامله مهم آن ها در این هفته پس از ارتباط با بایتون برای تولید خودروی الکتریکی است.

به گزارش رویترز، جیلی اکنون به عنوان مالک ولوو و داشتن ۹٫۷ درصد از سهام دایملر، در نظر دارد نرخ بهره برداری از ظرفیت کارخانه های خود در اطراف چین را بهبود بخشد.

جیلی در سال ۲۰۲۰ تقریباً ۱٫۳۲ میلیون دستگاه خودرو فروخته است. این در حالی است که این شرکت توانایی ساخت بیش از ۲ میلیون دستگاه در سال را دارد بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که آن ها به دنبال ارتقا امکانات خود باشند و آن را به حداکثر برسانند.

در ادامه این اخبار، سهام جیلی ۱٪ افزایش یافت. این در حالی است که فاکسکان در مقایسه با قبل از اعلامیه ۲٫۴ درصد بالاتر از این میزان را کسب کرده بود. هدف فاکسکان ارائه قطعات و خدمات به حدود ۱۰٪ از وسایل نقلیه الکتریکی جهان در سال های ۲۰۲۵ تا ۲۰۲۷ است.

در رابطه با اجزای سازنده، فاکسکان اخیراً از پلتفرم خودرو الکتریکی خود رونمایی کرده است که قادر به پشتیبانی از انواع وسایل نقلیه از جمله هاچ بک، سدان، SUV و MPV است و فاصله دو محور آن از ۱۰۸٫۳ تا ۱۲۲ اینچ (۲۷۵۰ میلی متر تا ۳۱۰۰ میلی متر) متغیر است.

سازنده آیفون همچنین در حال کار بر روی نرم افزارهای پیشرفته است که از به روزرسانی های بدون سیم و سیستم رانندگی خودکار پشتیبانی می‌کند. گفته می‌شود آمازون الکسا، اندروید و اپل کارپلی نیز بخشی از این پکیج را تشکیل می‌دهند. در ماه اکتبر، فاکسکان تا آنجا پیش رفت که تسلا را آیفون اتومبیل های الکتریکی خواند و در پی آن گفت که ما تمایل داریم اندروید این خودروها نامیده شویم.

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *