تولید خودرو انگلیس به کمترین رقم در ۳۷ سال گذشته رسید

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شینهوا، انجمن تولید کنندگان و بازرگانان خودروی انگلیس SMMT روز پنجشنبه اعلام کرد که تولید این بخش در سال ۲۰۲۰ همزمان با بحران کرونا و آینده مبهم برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) با ۲۹٫۳ درصد کاهش نسبت به سال گذشته به کمترین میزان خود از سال ۱۹۸۴ تاکنون یعنی به ۹۲۰ هزار و ۹۲۸ دستگاه رسیده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

مایک هاوز، مدیر اجرایی این انجمن گفت: این ارقام که بدترین رقم در یک نسل محسوب می شود، نشان دهنده تأثیر ویرانگر همه‌گیری بر تولید خودرو در انگلیس است. محدودیت های کرونایی تقاضا را کاهش داده و کارخانه ها را تعطیل کرده و زندگی و معیشت (کارکنان این بخش) را تهدید می کند.

انجمن تولید کنندگان و بازرگانان خودروی انگلیس در گزارشی اعلام کرد تولید برای خریداران خارج از کشور در سال گذشته ۲۹٫۱ درصد کاهش یافته و به ۷۴۹۰۳۸ دستگاه رسیده است در حالی که تولید در بازار داخلی این کشور نیز به ۳۰٫۴ درصد کاهش یافته و به ۱۷۱۸۹۰ واحد رسیده است.

بر اساس این گزارش، میزان صادرات به ایالات متحده، ژاپن و استرالیا به ترتیب ۳۳٫۷ درصد، ۲۱٫۶ درصد و ۲۱٫۸ درصد کاهش یافته در حالی که صادرات به چین ۲٫۳ درصد افزایش داشته است.

اگرچه حجم صادرات خودروی انگلیس به اتحادیه اروپا ۳۰٫۸ درصد کاهش یافت و به ۴۰۰۴۶۰ دستگاه رسید، این اتحادیه بزرگترین مقصد صادراتی انگلیس باقی ماند و ۵۳٫۵ درصد از سهم صادرات این محصول در سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داد.

انجمن تولید کنندگان و بازرگانان خودروی انگلیس همچنین اعلام کرد که مجموع تولید خودروهای برقی، پلاگین هیبریدی و خودروهای هیبریدی افزایش یافت و ۱۸٫۸ درصد از کل خودروهای ساخت انگلیس را به خود اختصاص داد. این رقم در سال گذشته ۱۴٫۸ درصد بوده است.

انتهای پیام/منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *