نگاهی به آمار فروش خودرو در ژاپن در سال ۲۰۲۰ زیر سایه سنگین کرونا

نگاهی به آمار فروش خودرو در ژاپن در سال 2020 زیر سایه سنگین کرونا
آخرین اخبار

سال ۲۰۲۰ میلادی یکی از بدترین‌ دوران‌ها برای فروشندگان خودرو و خودروسازان بوده است، چرا که فروش آن‌ها در اکثر بازارها با کاهش چشمگیر روبرو بود و بسیاری از آن‌ها متحمل ضرر و زیان هنگفتی شدند. بازار خودرو ژاپن نیز همانند بسیاری از کشورهای دیگر، تحت تاثیر پیامدهای این همه گیری قرار گرفت.

ویروس کرونا بهار سال ۲۰۲۰ را به دورانی رنج‌آور برای ژاپن تبدیل کرد که بر اثر آن دولت مجبور شد تا در ماه آوریل، وضعیت اضطراری اعلام کند. اعلام وضعیت اضطراری تاثیر منفی قابل توجهی بر فروش خودرو در ژاپن گذاشت که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مطابق اعلام فدراسیون واردکنندگان و تولیدکنندگان خودروهای سبک و سنگین ژاپن، تمامی اتومبیل‌های ثبت نام شده سال ۲۰۲۰ ژاپن کمتر از سال ۲۰۱۹ بوده‌اند. تعداد خودروهای فروخته شده در ژاپن در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۱۲٫۲ درصدی، به عدد ۲،۴۷۸،۸۳۲ دستگاه رسید. در این میان خودروهای سبک ده درصد کاهش فروش را تجربه کردند و مجموع خودروهای سبک فروخته شده بازار ژاپن در سال ۲۰۲۰، به ۱،۳۳۱،۱۴۹ دستگاه بالغ شد.

واردات خودرو به ژاپن نیز در سال ۲۰۲۰ کاهش داشته است. در این سال تعداد ۲۵۴۴۰۴ دستگاه خودرو وارد ژاپن شد که نسبت به سال گذشته میلادی، ۱۴٫۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد. به طور کلی فروش خودرو و واردات خودرو در ژاپن طی سه ماه اول سال ۲۰۲۰ میلادی کاهش قابل توجهی داشت که این کاهش ناشی از اعلام وضعیت اضطراری توسط دولت بود.

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *