بی ام و با معرفی دو نسخه جدید از سری ۳ و ۵ ، خانواده پلاگین هیبریدی خود را گسترش می‌دهد

بی ام و با معرفی دو نسخه جدید از سری 3 و 5 ، خانواده پلاگین هیبریدی خود را گسترش می‌دهد
آخرین اخبار

این دو خودرو به ترتیب بی ام و ۳۲۰e و بی ام و ۵۲۰e نامگذاری شده اند. همچنین هر دو آن ها در دو نوع مدل بدنه سدان و تورینگ ارائه می‌شوند و از مارس وارد بازارهای اروپا خواهد شد.

قدرت این مدل ها از یک موتور ۲٫۰ لیتری چهار سیلندر بنزینی با قدرت ۱۶۳پی اس (۱۶۱ اسب بخار یا ۱۲۰ کیلو وات) و همچنین یک موتور الکتریکی برای کل خروجی سیستم با تولید ۲۰۴ پی اس قدرت (۲۰۱ اسب بخار یا ۱۵۰ کیلووات) و ۳۵۰ نیوتون متر (۲۵۸ پوندفوت) گشتاور حاصل می‌شود. این پیشرانه به یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک متصل شده و در مدل های دیفرانسیل عقب یا تمام چرخ ارائه می‌شود.

سدان بی ام و ۳۲۰e در مدت زمان ۷٫۶ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ( ۰-۶۲ مایل در ساعت) می‌رسد. این مقدار در بی ام و ۳۲۰e تورینگ به ۷٫۹ ثانیه می‌رسد. علاوه بر این، بیشینه سرعت سدان ۳۲۰e 225 کیلومتر در ساعت (۱۴۰ مایل در ساعت) است و این مقدار در دومی به ۲۲۰ کیلومتر در ساعت (۱۳۷ مایل در ساعت)می‌رسد. تیپ xDrive تورینگ، در مدت زمان ۸٫۲ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و با حداکثر سرعت ۲۱۹ کیلومتر در ساعت (۱۳۶ مایل در ساعت) پیش می‌رود. سدان‌های ۵۲۰e و ۵۲۰e تورینگ به ترتیب در ۷٫۹ و ۸٫۲ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت (۶۲ مایل در ساعت) می‌رسند و حداکثر سرعت آن ها به ترتیب ۲۲۵ کیلومتر در ساعت (۱۴۰ مایل در ساعت) و ۲۱۸ کیلومتر در ساعت (۱۳۵ مایل در ساعت) است.

بی ام و ۵۲۰e

مشتریان می‌توانند با سرعت ۱۴۰ کیلومتر در ساعت (۸۷ مایل در ساعت) از یک خودرو تمام الکتریکی با رنج ۴۸ تا ۵۷ کیلومتر (۳۰ -۳۵ مایل) مطابق چرخه WLTP برای سدان ۳۲۰e، ۴۶ تا ۵۴ کیلومتر (۲۹ -۳۴ مایل) برای ۳۲۰e تورینگ، ۴۱ تا ۵۵ کیلومتر (۲۵- ۳۴ مایل) برای سدان ۵۲۰e و ۴۵ تا ۵۱ کیلومتر (۲۸ -۳۲ مایل) برای ۵۲۰e تورینگ لذت ببرند.

باتری ۱۲ کیلووات ساعتی که زیر صندلی های عقب نصب شده است، با ظرفیت ۳۴ Ah، می‌تواند تا ۳٫۷ کیلووات شارژ شود. برای شارژ از صفر تا ۸۰ درصد به ۲٫۶ ساعت و برای شارژ کامل به ۳٫۶ ساعت زمان نیاز دارد.

مخزن سوخت در بی ام و ۳۲۰e 40 لیتر (۱۰٫۵ گالن) و در بی ام و ۵۲۰e 46 لیتر (۱۲٫۲ گالن) است. ظرفیت بار در پشت صندلی های عقب در سدان ۳۲۰e 375 لیتر (۱۳٫۲ فوت مکعب)، در سدان ۵۲۰e 410 لیتر (۱۴٫۵ فوت مکعب)، در ۳۲۰e تورینگ ۴۱۰ لیتر (۱۴٫۵ فوت مکعب) و در ۵۲۰e تورینگ ۴۳۰ لیتر (۱۵٫۲ فوت مکعب) است.

چرخ دنده استاندارد خودرو شامل BMW Live Cockpit Plus همراه با پکیج اتصال به گوشی با طراحی حرفه ای، می‌شود که به رانندگان اجازه می دهد از طریق برنامه مخصوص تلفن های هوشمند از خدمات دیجیتال بی‌شمار مانند تهویه مطبوع، گرمایش کمکی و شخصی سازی کابین این شرکت استفاده کنند.

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *