تمامی خودروهای جنرال موتورز تا سال ۲۰۳۵ برقی خواهند بود

تمامی خودروهای جنرال موتورز تا سال 2035 برقی خواهند بود
آخرین اخبار

جنرال موتورز معتقد است که زمان کنار گذاشتن پیشرانه‌های درون‌سوز و احتراق داخلی فرا رسیده است. این شرکت در بیانیه جدید خود اعلام کرد که تا سال ۲۰۳۵ فروش خودروهایی که آلودگی کربنی تولید می‌کنند را کنار خواهد گذاشت و تا سال ۲۰۴۰، خودروسازی عاری از آلایندگی کربنی خواهد بود.

جنرال موتورز تصمیم دارد تا سال ۲۰۳۵ چهل مدل خودرو الکتریکی به بازار ایالات متحده عرضه کند که سی مدل از آن‌ها در دیگر نقاط جهان نیز قابل خرید خواهند بود. مطابق اعلام جنرال موتورز، در حال حاضر ۷۵ درصد از خودروهای تولیدی این شرکت آلودگی کربنی تولید می‌کنند.

جنرال موتورز در حال حاضر همکاری را با شرکت EVgo آغاز کرده که هدف آن، ساخت ۲۷۰۰ جایگاه شارژ سریع تا سال ۲۰۲۵ است. در تمامی این جایگاه‌ها نیز از انرژی تجدید پذیر برای شارژ خودروها استفاده خواهد شد.

جنرال موتورز در بیانیه خود خاطرنشان کرد که روند الکتریکی سازی گسترده تنها شامل حال خودروهای سبک خواهد شد و محصولاتی همچون شورولت سیلورادو پس از سال ۲۰۳۵ همچنان با پیشرانه احتراق داخلی عرضه خواهند شد. هم اکنون نیمی از هزینه‌های جنرال موتورز به توسعه خودروهای الکتریکی و تمرکز بر پیشرفت سیستم‌های خودران اختصاص دارد.

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *