پیش از معامله خودرو این اخبار را بخوانید!

به گزارش تجارت‌نیوز، در بازار خودرو چه خبر است؟ روند قیمت‌ها در این بازارها به چه شکل است؟ اگر قرار است برای معامله در بازار خودرو تصمیم‌گیری کنید ابتدا ۱۰ خبر مهم اخیر از بازار خودرو را در این گزارش بخوانید.

ـ رئیس کل بانک مرکزی گفته است: به سرکوب نرخ ارز اعتقادی ندارم اما انتظارات نرخ ارز تعدیل خواهد شد و به زیر ۲۰ هزار تومان می‌رسد.

ـ بررسی بازار خودروی پایتخت در روز گذشته (یکشنبه، ۱۲ بهمن‌ماه) حاکی از ثبات قیمت‌ها و رکود در معاملات است.

ـ عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در بازدید از مجموعه ایران خودرو اعلام کرد با توجه به ضرورت برنامه‌ریزی رشد ۵۰ درصدی تولید در خودروسازی و داخلی‌سازی قطعات خودرو، قرار است ۱۵ هزار میلیارد تومان تامین مالی شامل ۱۰ هزار میلیارد تومان انتشار اوراق گام و ۵ هزار میلیارد تومان وام بانکی به ایران خودرو و سایپا تعلق گیرد.

ـ رئیس جمهوری با بیان اینکه در امر واگذاری و خصوصی‌سازی اصل بر رعایت دقیق، روشن و شفاف قانون است، گفت: هدف اصلی واگذاری‌ها در کنار رفع تصدی‌گری دولت از بنگاه‌داری و مالکیت اموال مازاد، به وجود آوردن بخش خصوصی واقعی و حقیقی است.

ـ به گفته فعالان بازار بیشتر خودروها با ثبات قیمتی روبه‌رو هستند و با آرام گرفتن نوسانات بازار ارز، قیمت‌ها در بازار خودرو تا حدی ثابت مانده ، در این شرایط با توجه به اینکه پیش‌بینی خاصی برای افزایش قیمت خودرو در بازار نمی‌شود، تقاضای کاذب برای خرید خودرو در بازار تقریبا حذف شده است.

ـ سفیر آمریکا در روسیه از گفت‌وگوی کشورش با مسکو درباره بازگشت به توافق هسته‌ای خبر داد.

ـ سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران از کاهش متوسط ۲۰ درصدی قیمت انواع قطعات و لوازم یدکی اتومبیل در یک ماه گذشته خبر داد.

ـ طی ماه‌های اخیر همراه با ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو زمزمه‌هایی مبنی بر حذف قرعه‌کشی از سیستم فروش خودروسازان مطرح شد با این حال فعالان صنعت خودرو و حتی سیاست‌گذاران پاسخ شفافی برای این سوال ارائه نکرده‌اند.

ـ رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده است که تخصیص ارز برای واردات خودرو در اولویت نیست.

ـ با اعلام صورت‌های مالی سه خودروساز بزرگ کشور به بورس، مشخص شد آنها در مجموع توانسته‌اند در ۱۰ ماه امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته تولید خود را افزایش دهند.۲۱ خودروی جدید نیز آماده ورود به بازار است.

آخرین اخبار خودرو را از اینجا دنبال کند.منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *