قیمت پراید در عراق چند دلار است؟ قیمت عجیب فروش سدان ارزان قیمت

قیمت پراید در عراق چند دلار است؟ قیمت عجیب فروش سدان ارزان قیمت
قیمت پراید در عراق چند دلار است؟ قیمت عجیب فروش سدان ارزان قیمت
آخرین اخبار

فروش خودروهای ایرانی در کشورهای همسایه و به خصوص عراق، سوریه و لبنان از مدت‌ها پیش تاکنون حاشیه‌ساز بوده است. بسیاری از ایرانیان معتقدند خودروسازان محصولات خود را با قیمتی ارزان‌تر به کشورهای دیگر می‌فروشند و ضرر خود را از طریق فروش گران‌تر محصولات به مشتریان داخلی جبران می‌کنند، حال آن‌که خودروسازان خلاف این مساله را اعلام می‌کنند و اظهار دارند که قیمت خودروهای داخلی در سایر کشورها گران‌تر از ایران تعیین شده است. به همین بهانه نگاهی به قیمت و شرایط فروش پراید در عراق داریم که توسط پیج رسمی فروش خودروهای ایرانی در عراق اعلام شده است.

این آگهی توسط صفحه سیارات ایکو در شبکه اجتماعی فیس‌بوک به نمایش درآمده است که در آن قیمت پراید ۶۸ ورقه یا ۶۸۰۰ دلار اعلام شده است. البته این قیمت صرفا مبلغ اعلام شده برای خودرو است و هزینه‌های شماره‌گذاری پراید در عراق حدود ۵۰۰ هزار دینار یا ۴۰۰ دلار است که با افزودن این مبلغ به قیمت خودرو، قیمت نهایی پراید برای مشتریان عراقی در حدود ۷۲۰۰ دلار تعیین خواهد شد.

پراید در عراق

در توضیحات آگهی فروش، مشخصات پراید این‌گونه ذکر شده است: سایپا مدل ۲۰۲۱، فروش فقط به صورت نقدی، موتور ۱۳۰۰ سی سی، رینگ و لاستیک ۱۳ اینچی، سیستم ترمز ABS، گارانتی ۲۰ هزار کیلومتر به همراه تعمیر و نگهداری رایگان. برای اطلاعات بیشتر با کارشناس فروش به شماره تلفن ۰۷۷۲۳۵۷۵۸۹۵ اكرم سعد تماس بگیرید.

با توجه به نرخ دلار در ایران که زمان نگارش این مقاله برابر با ۲۳۷,۷۴۰ ریال است، قیمت پراید در عراق برای مشتریان ایرانی برابر با ۱۷۱۱۷۲۸۰۰ تومان خواهد بود. پراید ۱۳۱ در حال حاضر با قیمت ۱۰۸ میلیون تومان در بازار آزاد قابل خریداری است. البته باید متذکر شد که تولید پراید از تابستان ۱۳۹۹ به طور کامل متوقف شده و مشخص نیست پراید مدل ۲۰۲۱ به طور انحصاری برای بازار عراق ساخته شده یا خودروهای دپو شده با مدل ۲۰۲۱ به فروش می‌رسند.

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *