اخباری برای متقاضیان خودرو / منتظر خودرو ارزان باشیم؟

به گزارش تجارت‌نیوز، اظهارات رئیس جمهور جدید آمریکا درباره کم‌شدن تنش‌های نظامی در یمن بخشی از نااطمینانی‌های سیاسی منطقه را کم کرده است. متاثر از این فضا شاید نااطمینانی‌های سیاسی انتظار جدیدی برای کاهش قیمت دلار به وجود آورد.

از سوی دیگر پیش‌فروش‌های خودرو طی دو هفته اخیر از سوی سایپا و ایران‌خودرو نیز سیگنال دیگر برای بازار خودرو است. علاوه بر این، کاهش تعداد متقاضیان مشارکت‌کننده در پیش‌فروش‌های خودرو نسبت به گذشته نیز نشان از کاهش تقاضا در بازار خودرو دارد. این سه عامل در کنار  افزایش تولید خودرو چهار سیگنال اصلی برای آینده بازار خودرو است. با این حال برخی فعالان بازار خودرو می‌گویند با نزدیک شدن به شب عید، ممکن است تقاضا برای خرید خودرو مثل سنوات گذشته افزایش پیدا کند. آیا واقعا می‌توان منتظر خودرو ارزان بود؟

آخرین اخبار از بازار خودرو را در زیر بخوانید:

ـ علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت اظهار کرد: قیمت خودرو ضمن کاهش در حال رسیدن به یک تعادل می‌باشد و دلالان در حال حذف شدن هستند و در آینده نزدیک خودروهای با کیفیت تارا و شاهین نیز وارد بازار خواهند شد

ـ تنها مدل باقی مانده از انواع پراید همچنان در لیست پیش‌فروش‌های سایپا به چشم می‌خورد. در طرح پیش‌فروش روز شنبه مبلغ علی‌الحساب برای خرید پراید ۱۵۱ یا همان پراید وانت ۵۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. طبق آخرین قیمت‌ها، همین مدل در بازار حدود ۱۰۰ میلیون تومان ارزش دارد.

ـ نایب رئیس اول اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: خودروهای ایرانی و خودروهای خارجی ممکن است دچار نوسان شود اما اکنون در بازار تقاضا برای خودروهای ایرانی بیشتر از خودروهای خارجی است.

ـ منحنی قیمت بازار خودرو در دهمین ماه سال ، مانند آبان و آذر به روند کاهشی خود ادامه داد و در دی‌ ماه امسال متوسط قیمت خودروهای داخلی در بازار، ۱۰درصد نسبت به ماه قبل کاهش پیدا کرده است.

ـ با کاهش قیمت دلار قیمت خودروهای خارجی ارزان نشد. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره علت ارزان نشدن قیمت خودروهای خارجی گفت: تقاضا برای خرید خودروهای خارجی وجود دارد، بنابراین به دلیل عدم واردات خودرو، ممکن است قیمت خودروهای خارجی شب عید دچار نوسان شود.

آخرین اخبار بازار خودرو را اینجا دنبال کنید.منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *