آمازون برای جلوگیری از آلودگی هوا صدها کامیون گازسوز سفارش داد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت مالک فروشگاه اینترنتی آمازون روزجمعه اعلام کرد به منظور کاهش آلودگی هوا در ایالات متحده صدها کامیون که با گاز طبیعی فشرده کار می کنند سفارش داده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

شیوع ویروس کرونا در جهان طی سال ۲۰۲۰ باعث افزایش فعالیت فروشگاه های اینترنتی و تحویل کالاها در محل شد. در حالی که تعداد متوسط کامیون ها بیش از سطح سال ۲۰۱۹ بود، حمل و نقل خودروهای مسافربری کاهش یافت.

اما این افزایش در فعالیت های جاده ای به معنای آلودگی بیشتر است چرا که کامیون های سنگین از سوختی استفاده می کنند که گازهای گلخانه ای بیشتری نسبت به وسایل نقلیه مسافربری تولید می کنند.

شرکت های حمل و نقل در حال ایجاد ناوگان خود با استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی هستند تا میزان انتشار کربن را کاهش دهند.

بیشتر حمل و نقل کالاها در آمریکا از طریق کامیون های متوسط و سنگین انجام می شود که طبق داده های دولت ایالات متحده بیش از ۲۰ درصد از انتشار گازهای گلخانه ای صنعت را تشکیل می دهند حتی با وجود اینکه  کمتر از ۵ درصد از ناوگان جاده ای را تشکیل می دهند.

شرکت آمازون در بیانیه ای گفت: این شرکت از ارائه راه حل های جدید پایدار برای حمل و نقل هیجان زده است و در حال آزمایش تعدادی از انواع جدید خودرو از جمله برقی، سی ان جی و سایر موارد می باشد.

انتهای پیام/

 منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *