نگاهی به تاریخچه پورشه ۹۶۲، تاریخ ساز آلمانی + فیلم

نگاهی به تاریخچه پورشه 962، تاریخ ساز آلمانی + فیلم
آخرین اخبار

پورشه ۹۶۲ یکی از مدل‌های خاطره‌انگیز این خودروساز آلمانی است که شهرت خود را از مسابقات لمان ۱۹۸۳ بدست آورد. در این مسابقات تمامی جایگاه‌ها از رتبه اول تا دهم به جز رتبه نهم در اختیار پورشه ۹۶۲ های مختلف قرار داشتند و این خودرو اسپرت را در تاریخ جاودانه کردند.

پورشه ۹۶۲ در حقیقت مدل ارتقایافته‌ای از پورشه ۹۵۶ است که به دلیل مقررات مربوط به مسابقات لمان، تغییراتی در آن ایجاد شده است. با این وجود پورشه ۹۶۲ و پورشه ۹۵۶ به طور کامل شبیه به یکدیگر هستند و تفاوت اساسی بین آن‌ها وجود ندارد.

در ابتدا تصورات اشتباهی در مورد پورشه ۹۶۲ و پورشه ۹۵۶ وجود داشت. با این حال پورشه ۹۶۲ موفق شد رکورد نوربرگرینگ را بشکند، مسابقات ۲۴ ساعته لمان را با پیروزی پشت سر بگذارد و آن‌قدر قابل اطمینان باشد که این مسابقه سنگین را بدون حادثه پشت سر بگذارد. چنین مواردی دست در دست هم دادند تا پورشه ۹۶۲ به یکی از مشهورترین اتومبیل‌های تاریخ بدل شود.

مطابق آمارها، بیش از صد نسخه پورشه ۹۶۲ تاکنون ساخته شده که نشان از محبوبیت این خودرو در بین تیم‌های مسابقه خصوصی دارد.

جایگاه پورشه ۹۶۲ در مسابقات لمان

با این حال موفقیت پورشه ۹۶۲ و استفاده اکثر تیم‌های مسابقات لمان از این خودرو، جو مسابقات را کسل کننده کرده بود. در مسابقات لمان به طور معمول خودروهایی مختلف حضور دارند و رقابت بین برندهای مختلف خودروسازی در جریان است.

پس از موفقیت‌های خارق‌العاده پورشه ۹۶۲ در مسابقات لمان و رقابت‌های دیگر، بسیاری از مردم تصمیم گرفتند تا نسخه‌های جاده‌ای از این خودرو را بسازند. شرکت تیونر کونیگ وظیفه ساحت نسخه‌ جاده‌ای از پورشه ۹۶۲ را بر عهده گرفت و خودرویی به نام کونیگ C62‌ را روانه بازار کرد. این خودرو براساس پورشه ۹۶۲ ساخته شده و شرکت تیونینگ کمترین تغییرات را در آن اعمال کرده است. با این حال هنگامی که توربوهای پیشرانه وارد مدار می‌شوند، قدرت واقعی یک پورشه ۹۶۲ را حس خواهید کرد.

برچسب ها:



منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *