برنامه تایلند برای برقی کردن یک سوم خودروهای تولیدی

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، دولت تایلند اعلام کرد که به منظور مقابله با آلودگی هوا در نظر دارد تا پایان دهه جاری میلادی ۳۰ درصد از تولیدات خودروی خود را به وسایل نقلیه الکتریکی اختصاص دهد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

سوریا جوانگرونگروانگکیت، وزیر صنعت تایلند، در مصاحبه ای گفت که دولت می خواهد “با استفاده از استراتژی های ملی درباره محیط زیست و راه حل های آلودگی هوا ،” تولید و استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی را تسریع کند.

وی گفت: تایلند از قبل قطب تولید خودرو بوده است و این یک مزیت محسوب می شود و اکنون زمان آن است که بر روی خودروهای الکتریکی تمرکز کنیم.

در حالی که سهم کلی وسایل نقلیه در آلودگی هوا بسیار کمتر از سایر منابع مانند سوزاندن محصولات یا آتش سوزی جنگلهاست، یک نظرسنجی اخیر که به سفارش شرکت نیسان موتور انجام شد، نشان می دهد که ۹۱ درصد از تایلندی ها بخاطر تأثیرات زیست محیطی، تمایل به خرید خودروی برقی دارند.

این بررسی همچنین نشان داد که ۴۳ درصد از مالکان غیر تایلندی در این کشور برای خرید اتومبیل بعدی خود طی سه سال آینده یک ماشین الکتریکی را در نظر دارند.

آقای سوریا گفت برخی از اقدامات برای تحریک بازار داخلی و دستیابی به هدف ۲۰۳۰ شامل تشویق استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی توسط دستگاه های دولتی، مزایای مالیاتی و تخفیف پارکینگ برای خریداران، انگیزه های سرمایه گذاری بیشتر برای شرکت ها و توسعه زیرساخت های شارژ در سراسر کشور است.

این مقام تایلند در ادامه افزود: هدف ۳۰ درصدی شامل اتومبیل، موتور و اتوبوس (برقی) خواهد بود.

انتهای پیام/

 منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *