ضرر خالص ۳٫۵ میلیارد دلاری خودروسازی نیسان در دوره ۹ ماهه ۲۰۲۰

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شینهوا، شرکت نیسان موتور ژاپن اخیراً در گزارشی از ضرر خالص خود به میزان ۳۶۷٫۷۲ میلیارد ین (۳٫۵ میلیارد دلار) در دوره آوریل تا دسامبر ۲۰۲۰ خبر داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

این خودروساز ژاپنی گفت که فروش آن در طول بحران کرونا که باعث کاهش تقاضای خودرو در آمریکای شمالی و سایر بازارهای مهم جهان شده، به شدت کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، شرکت نیسان همچنین تاکید کرد که با کاهش ۲۹٫۲ درصدی فروش نسبت به سال قبل از آن و رسیدن به ۵٫۳۲ تریلیون ین (۵۰٫۶۴ میلیارد دلار)، ضرر عملیاتی نیسان به ۱۳۱٫۶۳ میلیارد ین (۱٫۲۵ میلیارد دلار) رسیده است.

نیسان پیش از این پیش بینی کرده بود که در سال مالی جاری این شرکت تا مارس ۶۱۵ میلیارد ین (۵٫۸۵ میلیارد دلار) ضرر خواهد داشت اما اکنون انتظار دارد که ضرر خالص کمتری به ارزش ۵۳۰ میلیارد ین (۵٫۰۴ میلیارد دلار) داشته باشد و برای دومین سال متوالی در وضعیت قرمز باقی بماند.

این خودروساز همچنین هدف فروش جهانی خود را از ۴ میلیون و ۱۶۵ هزار دستگاه به ۴ میلیون و ۱۵ هزار دستگاه رساند. این هدف اصلاح شده ۱۸٫۶ درصد کاهش در مقایسه با سال مالی ۲۰۱۹ نشان می دهد.

انتظار می رود در سال مالی ۲۰۲۰، فروش این شرکت ۲۲٫۱ درصد کاهش یابد و به ۷٫۷ تریلیون ین (۷۳٫۲۹ میلیارد دلار) برسد. در پیش بینی قبلی این رقم ۷٫۹۴ تریلیون ین (۷۵٫۵۷ میلیارد دلار) عنوان شده بود.

در عین حال، نیسان پیش بینی کرد که ۲۰۵ میلیارد ین (۱٫۹۵ میلیارد دلار) ضرر عملیاتی داشته باشد.

ماکوتو اوچیدا، مدیر عامل نیسان، گفت: ما تلاش خواهیم کرد تا تأثیر کمبود نیمه رسانا را به حداقل برسانیم … و در تلاش برای بهبود سودآوری بدون افزایش بیش از حد حجم تولید هستیم.

انتهای پیام/منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *