عملکرد شورولت بلیزر در تست تصادف IIHS چگونه بوده است؟ +‌ فیلم

عملکرد شورولت بلیزر در تست تصادف IIHS چگونه بوده است؟ +‌ فیلم
آخرین اخبار

شورولت بلیزر آخرین خودرویی است که توسط موسسه آمریکایی IIHS، مورد آزمون ایمنی قرار گرفته و در اکثر پارامترها موفق به کسب نمره خوب شده است. نسل جدید شورولت بلیزر در تصادف از هر شش گوشه نمره خوب کسب کرده است که شامل برخورد از قسمت کوچک جلو (سمت راننده و سرنشین) ، برخورد از قسمت متوسط جلو ، برخورد از کناره‌ها ، مقاومت سقف و تکیه گاه های سر و صندلی‌ها می‌شوند.

با این وجود به دلیل ضعف چراغ‌های جلو، نسل جدید شورولت بلیزر موفق به دریافت نمره ایمنی + یا Top Safety Pick نشد. چراغ‌های جلو شورولت بلیزر در آزمون‌های IIHS متوسط ظاهر شدند در حالی‌که برای کسب این رتبه، بایستی نمره خوب یا قابل قبول دریافت می‌کردند.

علت کسب این نمره، استفاده از پروژکتور HID برای چراغ‌های جلو شورولت بلیزر است که با تابش نوری خیره کننده، دید رانندگان روبرویی را مسدود می‌کنند. چراغ‌های LED کوچک نیز به دلیل تاثیر کم، قادر به بهبود نورپردازی بلیزر نیستند.

شورولت بلیزر ۲۰۲۱ در تیپ‌های L ، ۱LT ، ۲LT ، ۳LT ، RS و Premier قابل خریداری است که قیمت این تیپ‌ها بین ۲۸۸۰۰ تا ۴۲،۵۰۰ دلار متغیر است. تیپ‌های ضعیف‌تر از موتور ۲٫۵ لیتری تنفس طبیعی ۱۹۳ اسب‌بخاری بهره می‌برند، در حالی‌که نسخه‌های قوی‌تر به موتور ۲٫۰ لیتری توربو چهار سیلندر با ۲۳۰ اسب بخار قدرت مجهز هستند. در نهایت تیپ RS‌ با بهره بردن از پیشرانه ۳٫۶ لیتری V6 با قدرت ۳۰۵ اسب بخار، قوی‌ترین نسخه موجود از شورولت بلیزر ۲۰۲۱ محسوب می‌شود.

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *