پژو e-Rifter معرفی شد، تنوع محصولات الکتریکی خودروساز فرانسوی

پژو e-Rifter معرفی شد، تنوع محصولات الکتریکی خودروساز فرانسوی
آخرین اخبار

پژو اخیرا تمرکز زیادی بر تولید محصولات الکتریکی داشته است و مینی ون جدید این شرکت یعنی e-Rifter نیز در راستای همین روند به بازار عرضه شده است. پژو ریفتر برقی از پیشرانه الکتریکی به قدرت ۱۳۴ اسب بخار و گشتاور ۲۶۰ نیوتن‌متر بهره می‌برد و پکیج باتری‌های آن نیز ۵۰ کیلووات ساعت ظرفیت دارد. پژو ریفتر برقی مطابق چرخه WLTP‌ می‌تواند مسافتی برابر ۲۷۱ کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند.

حداکثر سرعت پژو ریفتر برقی ۱۳۴ کیلومتر بر ساعت خواهد بود و این مینی ون الکتریکی می‌تواند در ۱۱٫۲ ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد. این اعداد و ارقام برای یک خودرو کار و تجاری الکتریکی قابل قبول به نظر می‌رسند.

پژو ریفتر برقی

جولی دیوید ، مدیر عامل پژو انگلستان در مراسم معرفی پژو ریفتر برقی این خودرو را گزینه‌ای ایده آل برای استفاده خانواده‌ها و مشاغل توصیف کرد. پژو ریفتر برقی در چیدمان پنج صندلی و هفت صندلی قابل سفارش خواهد بود.

همراه پژو ریفتر الکتریکی، یک شارژر تک فاز ۷٫۴ کیلوواتی و یک شارژر سه فاز ۱۱ کیلوواتی ارائه می‌شود. این خودرو از شارژ سریع پشتیبانی می‌کند و پر شدن باتری آن از صفر تا هشتاد درصد با استفاده از شارژ سریع، حدود سی دقیقه به طول می‌انجامد. در صورتی که مالک بخواهد پژو ریفتر الکتریکی را با استفاده از پریز برق خانگی شارژ کند، شارژ کامل باتری این خودرو حدود هفت ساعت و نیم زمان خواهد برد.

پژو برای خریداران ریفتر برقی امکان رانندگی اقتصادی را با حالت رانندگی اکو ایجاد کرده است. در این حالت قدرت و گشتاور پیشرانه الکتریکی محدود خواهد شد و برد خودرو افزایش خواهد یافت. حالات دیگر رانندگی نیز نرمال و پاور هستند که حالت دوم برای رانندگی معمولی و حالت سوم برای رانندگی اسپرت تعبیه شده است. هشدار خروج از خط، ترمز اتوماتیک و رادار نقطه کور بخشی از امکانات پژو ریفتر برقی هستند.

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *