اوضاع بازار خودرو در روزهای اخیر

به گزارش تجارت‌نیوز، کاشانی‌نسب، نایب‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در خصوص آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: حدود یک هفته است که آرامش خوبی در بازار خودرو است و قیمت‌ها نوسان نداشته است.

نایب‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه قیمت‌ها اکنون در بازار دارای ثبات بود و تغییر چندانی نداشته است، گفت: تقاضا برای خودروهای ایرانی در بازار وجود دارد اما بازار خودروهای خارجی راکد است و هیچ مشتری برای آنها وجود ندارد. به جرات می توان گفت تقاضای کاذب در بازار فروکش کرده و تنها خریدارانی که نیاز واقعی به خودرو دارند، خرید خود را انجام می‌دهند.

کاشانی‌نسب بیان کرد: اکنون بازار برای واسطه‌ها جذابیت ندارد و دست دلالان کوتاه شده است، پیش‌بینی ما این است که تا پایان سال نه تنها افزایش قیمتی نخواهیم داشت، بلکه با افزایش عرضه نیز شاهد ریزش بیشتر قیمت‌ها خواهیم بود.

او گفت: بعید است که در اوایل سال نیز شاهد نوسانات قیمت در بازار باشیم و فعلا قیمت‌ها تغییر نخواهد کرد، علاوه بر این با توجه به اینکه در طول سال همیشه عوامل زیادی در قیمت خودرو تاثیر می‌گذارد.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران ادامه داد: هر ساله با نزدیک شدن به شب عید خریداران زیادی در بازار وجود داشت اما اکنون این خریداران به شدت کم شده‌اند.

مدل خودرو قیمت (تومان)
پژو ۲۰۶تیپ ۲ ۱۹۶٫۰۰۰٫۰۰۰
پژو ۲۰۶تیپ ۵ ۲۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰
پژو ۲۰۶ صندوقدار v8 ۲۶۶٫۰۰۰٫۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۳۹۸٫۰۰۰٫۰۰۰
رنو تندر۹۰ E2 ۳۴۴٫۰۰۰٫۰۰۰
رنو تندر پلاس اتوماتیک ۴۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰
رانا پلاس ۲۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰
دنا  معمولی ۲۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰
دنا پلاس دنده‌ای توربو ۳۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰
سایپا ۱۱۱ ۱۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰
سایپا ۱۳۱ ۱۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
 سایپا ۱۳۲ (۱۳۹۸) ۱۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰
ساینا ۱۳۳٫۰۰۰٫۰۰۰۰
تیبا (رینگ فولادی) ۱۱۷٫۰۰۰٫۰۰۰
تیبا ۲ (رینگ فولادی) ۱۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰
کوییک دنده‌ای ۱۴۳٫۰۰۰٫۰۰۰

 

منبع: باشگاه خبرنگارانمنبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *