نسل جدید مرسدس بنز C کلاس مدل ۲۰۲۲ معرفی شد، تغییرات جدید در سدان پرفروش دایملر

نسل جدید مرسدس بنز C کلاس مدل 2022 معرفی شد، تغییرات جدید در سدان پرفروش دایملر
آخرین اخبار

مرسدس بنز روز گذشته نسخه جدید ۲۰۲۲ خودروی سدان C کلاس را معرفی کرد. یکی از با ارزش ترین برندهای این شرکت که از سال ۱۹۸۲ میلادی تاکنون موفق شده میزان فروش ۱۰٫۵ میلیون دستگاهی را نصیب این خودروسازان آلمانی کند و به همین دلیل یکی از با ارزش ترین برندهای این خودروساز لوکس آلمانی به شمار می رود.

برای سال ها، خانواده C کلاس مرسدس بنز سطح پایه محصولات این شرکت بودند که خیلی ها آرزوی رسیدن به آن را داشتند، اما امروزه با معرفی خانواده A کلاس و B کلاس، دیگر خانواده C کلاس مدل های پایه این شرکت نیستند و در واقع با قرار گرفتن در سطوح پایین تر از E کلاس و S کلاس، به محصولاتی استراتژیک برای مرسدس بنز تبدیل شده اند.

مرسدس بنز C کلاس ۲۰۲۲

مرسدس بنز C کلاس جدید تغییرات محسوسی در بخش های مختلف بویژه ابعاد و اندازه خود داشته است. در ظاهر شاید C کلاس جدید ظاهر قبلی خود را حفظ کرده، اما در داخل کابین الگوهای زیادی از برادر بزرگ تر خود یعنی S کلاس گرفته و با تغییراتی جزیی داخل کابین C کلاس جدید مرسدس بنز مورد استفاده قرار گرفته است. علاوه بر نسخه های استاندارد، نسخه استیشن هم به مشتریان عرضه خواهد شد که می تواند فضای کابین بیشتر و فضای مناسب تری برای خانواده های پرجمعیت فراهم کند.

نسخه جدید مرسدس بنز C کلاس تقریبا از همه لحاظ ابعاد بزرگ تری نسبت به نسخه قبلی خود دارد. فاصله بین دو محور خودرو چیزی حدود ۲٫۵۴ سانتی متر افزایش پیدا کرده و باعث شده تا فضای پای سرنشینان عقب حدود ۲ سانتی متر افزایش پیدا کند. ایجاد تغییراتی در ارتفاع داخل کابین هم باعث شده تا حدود ۱٫۵ سانتی متر فضای سر بیشتری برای سرنشینان به همراه داشته باشد، با اینکه ارتفاع کلی خودرو اندکی کاهش پیدا کرده است.

مرسدس بنز C کلاس ۲۰۲۲

به طور کلی، نسخه جدید C کلاس دارای طول ۴۶۸ سانتی متری، عرض ۱۸۶ سانتی متری و ارتفاع ۱۷۴٫۷ سانتی متری است که نسبت به مدل قبل حدود ۶٫۳۵ سانتی متر طول بیشتر و ۱ سانتی متر عرض بیشتر دارد، اما ارتفاع خودرو همانطور که گفتیم نسبت به نسخه اصلی کاهش ۱ سانتی متری تجربه کرده است.

برای عرضه در بازار ایالات متحده آمریکا، تنها یک گزینه برای مشتریان وجود دارد و آن هم نسخه C300 خواهد بود که در بخش فنی خود به یک پیشرانه چهار سیلندر بنزینی مجهز شده و توسط یک موتور الکتریکی ۴۸ ولتی حمایت می شود.

پیشرانه اصلی با حجم ۲ لیتری می تواند گشتاور ۴۰۰ نیوتن متری و خروجی قدرت ۲۵۵ اسب بخاری در محدوده ۵۸۰۰ دور بر دقیقه داشته باشد و میزان قدرت موتور الکتریکی تنها ۲۰ اسب بخار خواهد بود، اما در مقابل خروجی گشتاور بسیار خوب ۲۰۰ نیوتن متری دارد که می تواند تاثیر چشمگیری در عملکرد بهتر خودرو داشته باشد.

مرسدس بنز C کلاس ۲۰۲۲

باوجود عرضه مرسدس بنز C300 به صورت چهارچرخ محرک و تک محور محرک، هر دو نسخه از یک جعبه دنده مشترک ۹ سرعته ۹G-Tronic بهره مند هستند که حدود ۳۰ درصد وزن کمتری نسبت به مدل های مشابه خود دارد و کاهش وزن خودرو نوید بخش صرفه جویی در فضای اختصاص داده شده، بهره وری سوخت و همچنین افزایش کارایی خودرو داشته باشد.

در حال حاضر هیچ تاریخ دقیقی برای عرضه این خودرو اعلام نشده و طبیعتا قیمت آن هم اعلام نشده است، اما می دانیم که عرضه این خودرو از اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی آغاز می شود.

مرسدس بنز C کلاس ۲۰۲۲

برچسب ها:منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *